Bądźmy Razem Bezpieczni
ATRAKCYJNE TERENY INWESTYCYJNE
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu
oferuje do sprzedaży niezabudowane nieruchomości, stanowiące własność Spółki. Szczegóły:

---> SPRAWDŹ <---
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Admin2
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej


IP
IP'
Rozkłady
Komunikacja Tramwajowa

Komunikacja Autobusowa
Kup bilet przez Internet!
Stacja paliw

align='center' 4,30 PLN align='center'
4,25 PLN
Wysoka jakość w rozsądnej cenie!
Zapraszamy do stałej współpracy
Aktualizacja: 23.08.2016
Aktualne ceny - zadzwoń
56 45 04 233
Z ostatniej chwili...
 • Linia sezonowa R, 25.06.2016 r.

  14/06/2016 13:16
  Informujemy, że od 25 czerwca 2016 roku linia sezonowa R kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością, także w dni powszednie, a jej kursowanie zakończy się 4 września 2016 r. Linia kursować będzie wzorem ubiegłego roku - przez ulicę Południową (nie będzie kursować przez Dębowe Wzgórze). Szczegóły w zamieszczonym poniżej linku do rozkładu jazdy.
 • Remont ul. Droga Łąkowa

  12/08/2016 12:46
  Roboty drogoweW dniach od 16 do 30 sierpnia 2016 roku ze względu na remont nawierzchni jezdni ul. Droga Łąkowa na odcinku od ul. Chełmińskiej do ul. Budowlanych. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu autobusów linii nr 14 – kursy do ul. Budowlanych. Pozostałych uczestników ruchu zapraszamy na stronę ZDM, gdzie umieszczono informację o wprowadzonych objazdach (nie dotyczą...
 • Utrudnienia w ciągu DK 16 - ul....

  04/08/2016 07:12
  Roboty drogoweInformujemy, że od dnia 9 sierpnia 2016 r. zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu drogi krajowej nr 16 – ul. Paderewskiego, na odcinku od ul. Astrowej do ul. Konwaliowej. Ruch prowadzony będzie na odcinkach roboczych do ul. Lipowej i odbywał się będzie wahadłowo jednym pasem ruchu. Ruch kierowany będzie przez uprawnionych sygnalistów. Utrudnienia w ruchu przewidziane ...
 • Zmiany godzin otwarcia punktu sp...

  24/06/2016 11:45
  W związku z sezonem letnim, a tym samym ograniczoną liczbą osób zaopatrujących się w bilety komunikacji miejskiej, uprzejmie informujemy że w okresie od 1 lipca 2016 do 31 sierpnia 2016 r. punkt sprzedaży biletów zlokalizowany w Centrum Handlowym ALFA w Grudziądzu, przy ul. Chełmińskiej 4, będzie czynny w następujących godzinach: => poniedziałek - piątek 9:00 – 19:00 =>...
 • Nowe autobusy marki Solaris

  24/06/2016 06:54
  Miło nam poinformować, że przybyły do nas nasze nowe 4 autobusy Solaris Urbino 12 które niedługo będzie można zobaczyć na ulicach naszego miasta.
Schemat sieci tramwajowej
Close
Close
Witamy!

Zapraszamy do korzystania z serwisu
MZK Sp. z o.o. Mamy nadzieję, że znajdziesz na naszych stronach poszukiwane informacje.
Jednak gdyby nie udało Ci się ich znaleźć, prosimy przekazać nam swoją sugestię
[]
Prosimy także o wyrażenie opinii w naszej
[ Księdze Gości.].

Zespół adminów.
Info
PSZOK
NA SKRÓTY:
Godziny otwarcia Zasady przyjmowania Dlaczego PSZOK? Sposób postępowania z odpadami Usługi dodatkowe Dokumenty do pobraniaPSZOK DLA GMINY-MIASTO GRUDZIĄDZ
Zgodnie z podjętą uchwałą Rady Miejskiej Grudziądza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie naszego miasta prowadzony będzie przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.
Punkt zlokalizowany jest na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Składowej 21. Począwszy od 29 stycznia 2014 roku punkt rozpoczyna przyjmowanie odpadów. (Od dnia 01.02.2014 roku kończy działalność punkt prowadzony przez PUM przy ul. Droga Łąkowa).


PSZOK czynny jest w dniach (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy):

> poniedziałek: 12:00 - 20:00
> wtorek - piątek: 10:00 - 18:00
> sobota: 8:00 - 14:00

http://www.wfosigw.torun.pl/ Kontakt telefoniczny do PSZOK-u: 45-04-235 lub telefon komórkowy: 695-594-308ZASADY PRZYJMOWANIA ODPADÓW PRZEZ PSZOK

PSZOK przyjmuje wyłącznie odpady wytworzone i dostarczone do PSZOK przez właścicieli nieruchomości położonych w granicach administracyjnych gminy-miasto Grudziądz, na których zamieszkują mieszkańcy i mieszkańców tych nieruchomości oraz inne osoby wytwarzające odpady na tych nieruchomościach.
Przyjmując odpady od danej osoby (podmiotu) obsługa PSZOK spisuje dane przekazującego odpad, w szczególności imię i nazwisko oraz adres nieruchomości, z której odpady pochodzą.
Obsługa PSZOK przyjmuje odpady od osoby dostarczającej odpady po okazaniu dokumentu potwierdzającego jego zamieszkiwanie w danej nieruchomości lub jej użytkowanie:
 1. dowód osobisty
 2. inny dokument stwierdzający tożsamość, łącznie z dokumentem potwierdzającym miejsce pochodzenia odpadu: np. umowa najmu (dzierżawy), potwierdzenie dokonania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

UWAGA: Jeżeli obsługa PSZOK nie będzie mogła na podstawie powyższych dokumentów dokonać weryfikacji osoby oraz jej miejsca zamieszkania odmówi przyjęcia odpadów!!!
Dlatego też prosimy o zabranie ze sobą wymienionych dokumentów.

Dokonując odbioru poszczególnych rodzajów selektywnie zebranych odpadów, obsługa PSZOK dokona zważenia ilości przyjętych odpadów Osobie przekazującej odpady wydany zostanie dokument potwierdzający przyjęcie odpadów do PSZOK.

Szczegółowe zasady przyjmowania odpadów do PSZOK określa Regulamin (dostępny w sekcji DOKUMENTY DO POBRANIA). Dostępny jest także protokół przyjęcia odpadów. Protokół, a w zasadzie oświadczenie w nim zawarte można wypełnić wcześniej.

W sekcji DOKUMENTY DO POBRANIA znajduję się także harmonogram zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

DLACZEGO PSZOK?

Odpady wytwarza codziennie każdy z nas. Większość z nich staje się uciążliwymi śmieciami, które są niebezpieczne zarówno dla nas jak i środowiska naturalnego. Część z tych odpadów można w sposób łatwy, a przede wszystkim przyjazny dla środowiska przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych [PSZOK]. Jest to specjalnie stworzone miejsce gromadzenia odpadów, gdzie każdy mieszkaniec gminy-miasto Grudziądz może bezpłatnie oddać tzw. odpady problemowe.
W gospodarstwach domowych mogą powstawać następujące grupy odpadów niebezpiecznych:
 1. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym:
  • - urządzenia zawierające freony,
  • - sprzęt AGD i RTV,
  • - zużyte żarówki energooszczędne i lampy fluorescencyjne (świetlówki);
 2. opakowania szklane np. butelki, czyste słoiki, opakowania po dezodorantach itp.;
 3. zużyte baterie, akumulatory;
 4. rozpuszczalniki, kwasy, alkalia;
 5. odczynniki fotograficzne;
 6. środki ochrony roślin (pestycydy, fungicydy, insektycydy) i opakowania po nich;
 7. oleje i tłuszcze (poza jadalnymi), w tym mineralne i syntetyczne oleje silnikowe, hydrauliczne, przekładniowe i smarowe;
 8. farby, tusze, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne oraz opakowania po nich;
 9. detergenty, zawierające substancje niebezpieczne;
 10. smary, środki do konserwacji metali, drewna zawierające substancje niebezpieczne oraz opakowania po nich;
 11. opakowania zawierające substancje niebezpieczne, np. pojemniki po lakierach, aerozolach, tuszach, farbach drukarskich, tonerach;
 12. przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki, szczególnie leki cytotoksyczne i cytostatyczne;
 13. odpady problemowe, które nie wiadomo, gdzie przyporządkować.
Często odpady te nie mogą być składowe wraz z innymi odpadami. Odpadów niebezpiecznych nie wrzucamy do pojemników służących do gromadzenia odpadów komunalnych. Należy je gromadzić oddzielnie, ze szczególną uwagą, tak aby nie dopuścić do emisji szkodliwej substancji (np. poprzez zbicie żarówki energooszczędnej uwalniamy rtęć, która jest dla organizmów żywych bardzo toksyczna).
Odpady te (niebezpieczne) można będzie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów.

SPOSÓB POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI

Odpadów niebezpiecznych nie wrzucamy do pojemników służących do gromadzenia odpadów komunalnych. Należy je gromadzić oddzielnie, ze szczególną uwagą, tak aby nie dopuścić do emisji szkodliwej substancji (np. poprzez zbicie żarówki energooszczędnej uwalniamy rtęć, która jest dla organizmów żywych bardzo toksyczna). Odpady niebezpieczne można będzie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów.

USŁUGI DODATKOWE ŚWIADCZONE PRZEZ PSZOK

Jak już powyżej zaznaczyliśmy odpady w PSZOK przyjmowane są bezpłatnie. Jednakże czasami może zdarzyć się tak, że mamy odpady (np. gruz budowlany), których nie jesteśmy wstanie sami dostarczyć. Wówczas można w PSZOK zamówić kontener lub inny pojemnik, który przez obsługę PSZOK zostanie podstawiony we wskazane miejsce. Po jego załadowaniu pojemnik (kontener) zostanie przez nas odebrany. Usługa ta (wynajęcie kontenera lub innego pojemnika) świadczona jest poza obowiązującym systemem zbierania odpadów, dlatego też jest to usługa odpłatna.

Dla ułatwienia i przyspieszenia procedury zamówienia pojemnika należy:
- pobrać i wypełnić druk zamówienia
- wnieść opłatę na wskazane w druku zamówienia konto bądź kasie PSZOK
- dostarczyć wypełniony i podpisany druk do PSZOKu osobiście bądź skan na adres mailowy pszok@mzk.grudziadz.pl

Szczegółowy cennik podajemy poniżej:


USŁUGA

OPIS

CENA NETTO PLN

CENA BRUTTO PLN

wynajem pojazdu

samochód o masie całkowitej do 3,5 t; cena za kurs

36,11

39,00

wynajem pojemników

pojemniki o poj. 1,1 m3; cena za szt./tydzień

147,22

159,00

wynajem kontenerów

kontenery o poj. 4 m3; cena za szt./tydzień

313,89

339,00

kontenery o poj. 5 m3; cena za szt./tydzień

332,41

359,00

kontenery o poj. 7 m3; cena za szt./tydzień

443,52

479,00

wynajem worków

worki Big-Bag o poj. 0,5 m3 szt./tydzień

11,11

12,00

worki Big-Bag o poj. 1 m3 szt./tydzień

13,89

15,00

sprzedaż worków

worki Big-Bag o poj. 0,5 m3 szt.

13,01

16,00

worki Big-Bag o poj. 1 m3 szt.

17,07

21,00DOKUMENTY DO POBRANIA:

UCHWAŁA NR XXXI/149/12 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy-miasto Grudziądz
UCHWAŁA Nr XI/91/15 zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy-miasto Grudziądz
Uchwała Rady Miejskiej powierzająca prowadzenie PSZOK MZK
Harmonogram zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów w 2016 roku
Potwierdzenie przyjęcia odpadów komunalnych
Zamówienie podstawienia lub (i) wynajęcia pojemnika, kontenera
Regulamin działania PSZOKWyświetl większą mapę

Projekt Współfinansowany przez:
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.